W czasie Świąt Bożego Narodzenia więcej uwagi poświęcamy naszym bliskim. Spotykamy się w gronie rodziny, przyjaciół, współpracowników. Dla pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego  osobami bliskimi stali się także uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy przebywają w naszym hotelu w Starym Polu. Dla nich są to kolejne święta spędzone z dala od rodzinnego domu i najbliższych. W tym roku po raz pierwszy Boże Narodzenie obchodzimy w tym samym terminie.

Z tej okazji nasi goście przygotowali uroczyste spotkanie wigilijne. Były podziękowania za gościnność i okazaną pomoc, występy dzieci i śpiewanie kolęd. Nie zabrakło także prezentów. Świąteczne paczki dla dzieci ufundował Samorząd Powiatu Malborskiego. Dzieciom wręczył je Pan Stanisław Chabel –  Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego malborskiego starostwa. Upominki przygotowali także pracownicy Oddziału PODR w Starym Polu.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazany gest serca i życzymy radosnego świętowania Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2024 roku.