9 lutego grupa doradców PODR oraz pomorskich rolników ekologicznych uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym, poświęconym zasadom prowadzenia gospodarstwa ekologicznego. Szkolenie zostało zorganizowane  w Pokrzydowie (woj. kujawsko – pomorskie), przez Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych EKOŁAN.

Na szkoleniu swoimi doświadczeniami w prowadzeniu gospodarstwa, podzielił się Pan Mieczysław Babalski omawiając m.in. podstawowe zasady ekologii, w tym bardzo ważne zagadnienia płodozmianu w gospodarstwie ekologicznym.

Drugim wykładowcą był Pan Bartłomiej Piskorski, który zaprezentował maszyny do pielęgnacji roślin w rolnictwie ekologicznym.

Następnie uczestnicy udali się do Wytwórni Makaronu BIO należącej do rodziny Babalskich, w której od 1991 roku wytwarzane są produkty zbożowe pochodzące z upraw ekologicznych. W czasie wizyty moglibyśmy się zapoznać produkcją oraz dystrybucją żywności ekologicznej produkowanej w wytwórni.

Nie mogło oczywiście zabraknąć degustacji potraw wytwarzanych na bazie produktów BIO, którą zakończyło się spotkanie w Pokrzydowie.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom – Panu Mieczysławowi oraz Stowarzyszeniu EKOŁAN, za możliwość uczestniczenia w działalności kujawsko-pomorskich rolników ekologicznych. Mamy nadzieję, że zdobyta, podczas spotkania wiedza, przyczyni się do rozwoju gospodarstw ekologicznych w naszym województwie.