Po raz trzynasty Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zorganizował Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie, które odbyły się w dniach 1-2.04.2023 r. Pogoda nie była zbyt korzystna, ale nie zraziło to wystawców i klientów.

Ostatnio ludzie chętniej przeprowadzają się z centrów miast na obrzeża. Dzięki temu trendowi rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju rośliny ozdobne, kwiaty, meble ogrodowe, którymi chcemy zagospodarować swoje posesje, aby odpoczywać w przepięknym kolorowym otoczeniu. W celu spełnienia oczekiwań odwiedzających, organizowane są targi ogrodniczo-pszczelarskie, które gromadzą szeroką rzeszę producentów, handlowców wszystkiego co do ogrodu. Targi maja tę zaletę, że kupujący mają do dyspozycji szeroką ofertę drzewek owocowych, krzewów ozdobnych, kwiatów, cebul, nasion warzyw zgromadzonych w jednym miejscu.

Oprócz asortymentu ogrodniczego (ponad 40 stoisk) wystawiały się również firmy oferujące nowoczesne systemy grzewcze tj. piece 5 klasy pompy ciepła, fotowoltaikę, przydomowe oczyszczalnie ścieków, meble ogrodowe. Pszczelarze oferowali produkty pszczele tj. miody, pyłek kwiatowy, pierzgę, propolis, miody pitne.

Największą atrakcją Targów Ogrodniczych był pokaz królików, drobiu ozdobnego, gołębi, który był zorganizowany po raz drugi. 19 hodowców zaprezentowało swoje zwierzęta – 133 króliki, 22 kaczki, 17 bażantów, 30 przepiórek, 103 gołębie i 109 kur różnych ras. Była to wielka atrakcja, która przyciągała tłum zwiedzających do tego stopnia, że chwilami ciężko było się tam dostać.

Tradycyjnie Targi ściągnęły szeroką masę handlowców oferujących różny asortyment towarów chętnie kupowanych przez odwiedzających.

Nie brakowało również tradycyjnie produkowanych wyrobów wędliniarskich, serów i innych przetworów.

Kolejną okazją do tego typu zakupów będą Targi w dniach 3-4.06.2023 r., gdzie będzie można się zaopatrzyć w rośliny i kwiaty typowe latem, np. pelargonie oraz zapoznać się z szerokim asortymentem sprzętu służącego do produkcji rolnej i zobaczyć wystawę zwierząt hodowlanych oraz uzyskać informacje od instytucji obsługi rolnictwa.

Komisarz Targów
Andrzej Okrój

01.04.2023 – sobota

02.04.2023 – niedziela