Dożynki to ważne święto dziękczynienia za plony i docenienie trudu pracy rolnika.  Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu bierze czynny udział w corocznych dożynkach odbywających się na terenie całego województwa pomorskiego.  Nasi doradcy, wraz z rolnikami i mieszkańcami wsi, wspólnie dziękują za tegoroczne plony. Zapraszamy do relacji z pomorskich dożynek.

Gmina Stegna

Dożynki gminne odbyły się 11.09.2022r. w miejscowości Rybina. Zostały zorganizowane przez  Gminę Stegna i Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie. W czasie dożynek przeprowadzono konkursy dożynkowe na najładniejsze STOISKO, WIENIEC oraz EKO-ZWIERZĄTKO. Wśród stoisk pierwszą nagrodę zbyło sołectwo Jantar, natomiast konkurs na wieniec wygrało sołectwo Dworek-Niedźwiedzica. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu włączył się w organizację dożynek poprzez wystawienie stoiska z wystawą płodów rolnych przygotowaną przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starym Polu.

Poniżej link do fotorelacji:

https://www.facebook.com/GOKStegna/posts/pfbid02XfPcAW3jB1u2zh1sEuAtxE8wQVcxgo8Z7Kj1QNM9L29yYhk9fZQcU38qFh6hbKsWl


Pruszcz Gdański

Dnia 4 września 2022 r. w gminie Pruszcz Gdański w miejscowości Wiślinka odbyły się coroczne Dożynki Gminne. Jak zwykle obfitowały one w dobrą zabawę i liczne konkursy.

W konkursie wieńców dożynkowych nagrody zdobyły odpowiednio:

  1. Miejsce – sołectwo Jagatowo
  2. Miejsce – sołectwo Mokry Dwór
  3. Miejsce – sołectwo Bogatka

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone sołectwa otrzymały roczną prenumeratę Pomorskich Wieści Rolniczych ufundowaną przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Nagrody wręczyła kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Pani Alina Wysocka