Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy wszyscy chcemy być razem. Pamiętamy o naszych bliskich, osobach samotnych i potrzebujących pomocy. W tym roku nasze wsparcie kierujemy także do osób, które z powodu wojny musiały opuścić swoje domy, rodziny i ojczysty kraj.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego gości obecnie w Starym Polu 59 uchodźców z Ukrainy. W minioną środę, tj. 21 grudnia br., zorganizowaliśmy dla nich świąteczne spotkanie. Była wspólna kolacja, śpiewanie kolęd i świąteczne prezenty. Fundatorami podarunków dla wszystkich ukraińskich gości byli pracownicy Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uczestnikom spotkania wręczył je Dyrektor ARiMR w Gdyni Pan Łukasz Kowalski wraz z Z-cą Dyrektora Panią Sylwią Skupień i kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Starym Polu Panem Krzysztofem Grylakiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom ARiMR za gest solidarności i przekazane wsparcie. Obdarowani z wdzięcznością będą wspominać ten wieczór i Państwa hojność.