W dniu 4 czerwca br., w Sielinku koło Opalenicy, podczas IV Krajowych Dni Pola przygotowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie pn. „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”. Była to już 31. edycja konkursu organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne, które wręczali Ryszard Bartosik – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ireneusz Drozdowski – dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Miło nam poinformować, że Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu został podwójnym laureatem konkursu. Miesięcznik „Pomorskie Wieści Rolnicze” zajął III miejsce w kategorii „Najlepsze czasopismo periodyczne”, a broszura pt. „Innowacyjne rozwiązania dla twojego ogrodu – ogród deszczowy”, opracowana przez Annę Kaliszewską – specjalistkę ds. wiejskiego gospodarstwa domowego i zagospodarowania terenów zielonych, zajęła III miejsce w kategorii „Najlepsza publikacja tematyczna”.