W wyniku wspólnej inicjatywy Parlamentu Europejskiego, Rady i Komisji Europejskiej, w tym roku po raz pierwszy we wszystkich krajach Unii Europejskiej, 23 września był obchodzony jako Dzień Rolnictwa Ekologicznego.

Jego obchodom w Polsce towarzyszyła zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – oddział Radom, dwudniowa konferencja „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów”, która odbyła się w Poznaniu na terenie MTP.

Ważnym punktem konferencji było rozstrzygnięcie trzech konkursów związanych z ekologiczną produkcją rolniczą:  na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne, Najlepszy Przetwórca Ekologiczny oraz Najlepszy Doradca Ekologiczny.

Pośród nagrodzonych z rąk wiceministra Rafała Romanowskiego, znalazło się należące do rodziny Bartosiewicz, pomorskie gospodarstwo Ekoelita, które zajęło wysokie II miejsce w konkursie gospodarstw. Dodatkowo, wyróżnieniem w konkursie doradcy została uhonorowana nasza koleżanka Pani Maria Miłoszewicz – Cichocka. Warto dodać, że w trzyletniej historii tego konkursu, trzy razy wśród laureatów krajowych, obecni byli doradcy PODR w Lubaniu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji o imprezie, konkursach oraz pomorskich finalistach przeczytacie państwo na łamach  Pomorskich Wieści Rolniczych.