W dniu 19.10.2022, reprezentując pasiekę PODR w Lubaniu, spotkaliśmy się z podopiecznymi Szkoły Specjalnej w Kościerzynie, aby przedstawić dla nich wykład dotyczący życia pszczół oraz pracy pszczelarza.

W czasie zajęć podzieliliśmy się ze słuchaczami swoją wiedzą oraz doświadczeniem, demonstrując stroje i narzędzia, które wykorzystuje się w pracy pasiecznej. Dzieci zainteresował szczególnie przyrząd o nazwie podkurzacz. Mogły one wypróbować jego działanie oraz dowiedzieć się jak jest wykorzystywany w pasiece. Rozchwytywany był również strój pszczelarza, który każde dziecko chciało przymierzyć. Mali słuchacze wysłuchały z uwagą pełnej ciekawostek opowieści, choć niektóre poruszane tematy nie były łatwe. Spotkanie zakończyło się gradem pytań. Uczniowie, za aktywny udział w zajęciach otrzymali drobne upominki od PODR w Lubaniu.

Zawsze bardzo cieszymy się z podobnych spotkań. Najważniejszym przesłaniem takich warsztatów jest pokazanie olbrzymiej roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Mamy nadzieję, że były to ciekawe zajęcia, które długo pozostaną w pamięci dzieci.

Maria i Jarosław Cichoccy