Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego zorganizowało IV edycję OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „DORADCA ROKU”.

Konkurs skierowany był do doradców rolniczych lub doradców rolnośrodowiskowych wpisanych na listę prowadzoną przez dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, świadczących usługi dla rolników. Głównym cele konkursu jest popularyzacja osiągnięć doradców rolniczych i promowanie doradztwa.

Konkurs składał się z dwóch etapów: wojewódzkiego oraz krajowego. W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wyłoniono najlepszych doradców z województwa pomorskiego:

I miejsce: Ewa Emilianów – PZDR w Lęborku    II miejsce: Daniel Dąbrowski – Dział Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa  III miejsce: Michalina Pacyno – PZDR w Bytowie  
filmikfilmikfilmik

Dyplomy oraz nagrody dla najlepszych doradców w województwie pomorskim zostały wręczone przez dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pana Andrzeja Dolnego podczas Dnia Ziemniaka i Kukurydzy w Lubaniu.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że najlepszy doradca z województwa pomorskiego – pani Ewa Emilianów zajęła II miejsce w krajowym etapie.

13 września br. Pani Ewa odebrała nagrodę za I miejsce w województwie z rąk Natalii Latochy, dyrektora Departamentu Innowacji, Cyfryzacji i Transferu Wiedzy w MRiRW oraz Ireneusza Drozdowskiego, dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Za II miejsce w kraju nagrodę wręczył Robert Telus Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.