Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, zorganizowało V edycję OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „DORADCA ROKU”.

Konkurs skierowany był do doradców rolniczych lub doradców rolnośrodowiskowych wpisanych na listę prowadzoną przez dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, świadczących usługi dla rolników. Główny cel konkursu to popularyzacja osiągnięć doradców rolniczych i promowanie doradztwa.

Konkurs składał się z dwóch etapów: wojewódzkiego oraz krajowego. W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wyłoniono najlepszych doradców z województwa pomorskiego:

I miejsce – Przemysław Tołczyk
II miejsce – Ewa Gartych
III miejsce – Katarzyna Kropidłowska

Dyplomy oraz nagrody dla najlepszych doradców w województwie pomorskim zostały wręczone przez Pana Aleksandra Macha, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego 20 czerwca br. podczas Dnia Pola w Lubaniu.

16 czerwca br. na Krajowych Dniach Pola w Boguchwale zostały wręczone nagrody dla laureatów pierwszego miejsca w województwie oraz zwycięzcom etapu krajowego. Z rąk Czesława Siekierskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nagrodę w imieniu Przemysława Tołczyka odebrała Emilia Pellowska, specjalista ds. ekonomiki w PODR w Lubaniu.