“Ogród to nie tylko miejsce, gdzie coś rośnie, to miejsce, gdzie życie rozwija się na nowo”

Targi Ogrodnicze w Słupsku – Wiosna 2023

Wiosna to czas, gdy ogrodnicy rozpoczynają przygotowania do sezonu ogrodniczego. Jest to okres, w którym wiele osób decyduje się na zakup nasion, sadzonek i innych artykułów związanych z ogrodnictwem. Dlatego dwudniowe “Targi Ogrodnicze w Słupsku – Wiosna 2023” okazały się idealnym miejscem dla tych, którzy chcieli nie tylko zrobić zakupy, ale również poznać najnowsze trendy, zdobyć cenne porady i nawiązać kontakty z innymi pasjonatami ogrodnictwa. Wystawa odbyła się w dniach 25-26 marca br. przy Parku Wodnym Trzy Fale, a wzięło w niej udział ponad 100 wystawców.

Podczas Targów producenci, dystrybutorzy i sprzedawcy prezentowali  swoje produkty związane z ogrodnictwem. Na wiosennych targach ogrodniczych można było znaleźć wszystko, co jest potrzebne do zagospodarowania oraz pielęgnacji ogrodu – od narzędzi ogrodniczych, przez nasiona i sadzonki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska oferujące donice, fontanny oraz meble  ogrodowe.

Wystawiały się firmy, zajmujące się dystrybucją ekonomicznych pieców centralnego ogrzewania.. Były też firmy oferujące kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Na stoiskach można było zakupić wędliny regionalne. Produkty były przygotowane z naturalnych składników, bez dodatku konserwantów czy sztucznych barwników. Klienci mieli możliwość  zapoznania się z tajnikami wędzenia oraz dowiedzieć się więcej o procesie przygotowywania tych smakołyków.

Na targach nie brakowało stoisk z miodami. Można było degustować miody  wielokwiatowe , lipowe, akacjowe oraz propolisowe. Klienci mieli możliwość poznać właściwości zdrowotne miodu oraz jego zastosowanie w kuchni.

Tradycyjnie, w punkcie doradczym, porad z dziedziny ogrodnictwa i rolnictwa udzielali doradcy  naszego ośrodka. , gdzie można było  nabyć fachową literaturę.

Podczas targów promowały  się  Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu słupskiego, pokazując swoją działalność kulturalną a także tradycje związane z kuchnią polską.

Kolejną naszą imprezą, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy, będą „Targi Kwiatowe  –  2023” , które odbędą się 27-28 maja  br.

Alicja Staciwa