Targi Kwiatowe w Słupsku , 27-28 maja 2023 r.

W weekend 27-28 maja w Słupsku odbyły się  „Targi Kwiatowe – 2023”. Impreza ma długą tradycję i każdego roku zjeżdżają na nią tysiące odwiedzających. W tym roku było podobnie.

Swój udział w Targach zgłosiło około 90 wystawców.

Dwudniowa impreza po raz kolejny okazała się  wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło miłośników roślin, ogrodnictwa i piękna natury. To idealne miejsce gdzie można było podziwiać różnorodność kwiatów, zdobyć nowe rośliny do swojego ogrodu lub po prostu cieszyć się atmosferą pełną kolorów i zapachów. Targi kwiatowe w Słupsku przyciągnęły zarówno profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa.

Na targach można było znaleźć wiele stoisk, które kusiły różnorodnymi produktami spożywczymi. Przy jednym z nich można było zasmakować aromatycznych wędlin, które zachwycały swoim intensywnym smakiem i wyjątkową jakością. Kuszące zapachy serów z różnych regionów polski prezentowały bogactwo smaków i tradycji związanych z nimi. Było też coś dla miłośników pieczywa – świeże, pachnące bułeczki, chleby  czekały na swoich klientów. Na dodatek nie brakowało również stoisk z rękodziełem, gdzie można było znaleźć unikalne ozdoby, wykonane z pasją i precyzją przez lokalnych twórców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska oferujące wyroby z wikliny,  donice, fontanny ogrodowe oraz meble. Firmy oferujące ekonomiczne piece centralnego ogrzewania,  prezentowały swoje produkty i udzielały informacji na temat korzyści z ich użytkowania.

Na stoiskach targowych można było  zakupić  różnorodne gatunki ryb, akcesoria, pokarm, a także otrzymać porady dotyczące hodowli oraz pielęgnacji. Tego rodzaju wydarzenie okazało się doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami związanymi  z oczkami wodnymi a także  nawiązania kontaktów z innymi entuzjastami i zdobycia cennych informacji na temat hodowli i utrzymania różnych gatunków ryb.

Koło Gospodyń Wiejskich z Gąbina  miało okazję promować swoją działalność kulturalną i tradycje związane z kuchnią polską podczas targów.

Tradycyjnie, w punkcie doradczym, porad z dziedziny ogrodnictwa i rolnictwa udzielali wyspecjalizowani  doradcy  naszego ośrodka, którzy posiadają wiedzę na temat różnych aspektów rolnictwa.

Dodatkowo chcielibyśmy podziękować firmie Scania  za udostępnienie nam przestrzeni parkingowej dla naszych klientów.

Kolejna imprezą na którą zapraszamy to Targi Ogrodnicze „Jesień 2023” w Słupsku w dniach 24-25 września br.

Alicja Staciwa