Targi Ogrodnicze w Słupsku 6-7 kwiecień 2024 r.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu – PZDR w Słupsku, zorganizował już po raz 59. Targi Ogrodnicze „Wiosna 2024”. Impreza trwała dwa dni i miała miejsce przy Parku Wodnym „Trzy fale”. Swój udział w Targach zgłosiło około 110 wystawców.

Podczas Targów Ogrodniczych w Słupsku panowała piękna pogoda, co dodatkowo uatrakcyjniło to wydarzenie dla odwiedzających, gdzie można było nabyć nie tylko nasiona, sadzonki i sprzęt ogrodniczy, nawozy organiczne  ale również świeże owoce, warzywa, domowe pieczywo, wędliny oraz ryby hodowlane. Targi te są jednymi z najpopularniejszych sezonowych wydarzeń i w Słupsku, przyciągając nie tylko posiadaczy ogrodów i działkowców, ale także mieszkańców, którzy pragną ozdobić swoje balkony oraz ogrody  efektownymi roślinami. Dla wszystkich odwiedzających przygotowano bogatą ofertę.

Na targach dostępne były różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze. Nie zabrakło także stoisk oferujących donice, fontanny ogrodowe oraz meble. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zioła, zarówno suszone, jak i te hodowane w doniczkach.

Od kilku lat na targach pojawiają się także producenci domowych wyrobów spożywczych, prezentując pieczywo, wędliny, sery, miód, słodkie wypieki, słodycze, nalewki i wino. Na stoiskach można było również zakupić oryginalne przysmaki z Litwy.

Nie mogło zabraknąć także stoisk oferujących żywe ryby hodowlane, oraz produkty związane z energią odnawialną. Dodatkowo, na targach można było znaleźć również stoiska oferujące ubrania, galanterię skórzaną i pościel.

Koło Gospodyń Wiejskich z Mądrzechowa miało okazję promować swoją działalność kulturalną i tradycje związane z kuchnią polską podczas targów.

Tradycyjnie, w punkcie doradczym, porad z dziedziny ogrodnictwa i rolnictwa udzielali wyspecjalizowani  doradcy  naszego ośrodka, którzy posiadają wiedzę na temat różnych aspektów rolnictwa.

Dodatkowo chcielibyśmy podziękować firmie Scania  za udostępnienie nam przestrzeni parkingowej dla naszych klientów.

Kolejną naszą imprezą, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy, będą „Targi Kwiatowe  –  2024” , które odbędą się 25-26 maja  br.

Alicja Staciwa