„Kilometry dla Lenki” – Ścigamy się z czasem dla Lenki Mazur

„Kilometry dla Lenki” – to akcja wspierająca  zbiórkę pieniędzy dla Lenki Mazur, do której zapraszają pracownicy Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Lenka jest wnuczką kierownika PZDR Nidzica – Pana Dariusza Mazura. Dziewczynka objęta jest opieką Fundacji „SiePomaga”, choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Koszt leku to 9,5 mln zł.

Dyrekcja Ośrodka wraz z Pracownikami włączyła się  aktywnie w zbiórkę pieniędzy poprzez dobrowolny udział pracowników w akcji „Kilometry dla Lenki”.

Założenia są proste:

W zależności od możliwości pokonujemy wyznaczoną trasę na rowerach, biegiem lub pieszo. Za każdy kilometr wpłacamy 2 złote bezpośrednio na konto www.siepomaga.pl/lenka.

Pierwsza odsłona akcji odbyła się 6.08. br. Pracownicy pokonali trasę wzdłuż jeziora Długiego w Olsztynie. Niektórzy parokrotnie a zebrane środki przekazali na konto.

Kolejne wyzwanie zostanie podjęte 25.08. br., o godzinie 17.00. Tym razem szykujemy się na dłuższą trasę w towarzystwie pracowników z zaprzyjaźnionych instytucji rolniczych i mieszkańców Olsztyna. Wierzymy, że Państwo również dołączą w tym samym czasie!

Film promujący akcję:

https://olsztyn.tvp.pl/49315243/zbiorka-dla-dwulatki-chorej-na-sma-wplacaja-za-kazdy-kilometr

https://ro.com.pl/ma-poltora-roku-i-cierpi-na-rdzeniowy-zanik-miesni-olsztynski-odr-zorganizowal-kilometry-dla-lenki-pomoc-moze-kazdy/01523067

Inne aktualności:

Ruszyła kampania przyjmowania wniosków o płatności bezpośrednie

Skip to content