Miasteczko Powiatów na dożynkach w Owidzu. Który powiat wygra konkurs?

Za niewiele ponad 2 miesiące odbędą się w Owidzu dożynki wojewódzkie. Po raz kolejny imprezie towarzyszyć będzie Miasteczko Powiatów, na którym prezentować się będą pomorskie powiaty. Ten, który będzie miał najlepsze stoisko zostanie nagrodzony.

Zgłoszenia w konkursie można nadsyłać do 16 sierpnia 2024 r.

Miasteczko powiatów

Dożynki to idealna okazja do zaprezentowania mieszkańcom ale i gościom spoza regionu swoich atrakcji, tradycji czy dziedzictwa kulturowego. Temu właśnie służy Miasteczko Powiatów, jakie od kilku lat towarzyszy dożynkom wojewódzkim.

Kto będzie najlepszy?

Równolegle organizowany jest konkurs na najlepszą prezentację. Plebiscyt ma na celu aktywizację społeczności lokalnej, promowanie lokalnego rzemiosła czy produktów tradycyjnych.  Konkurs zorganizowany zostanie po raz trzeci. Zwycięzca, który przygotuje najlepsze stoisko otrzyma pamiątkową statuetkę oraz zaszczytny tytuł „Najlepsza prezentacja powiatu”.  Oceną stanowisk zajmie się specjalnie powołana komisja. A na co zwracana będzie uwaga? Będą to cztery rzeczy: aranżacja stoiska, zaangażowanie mieszkańców w realizację prezentacji, promocja powiatu oraz program artystyczny. W zeszłym roku wygrał powiat gdański. Tegorocznego zwycięzcę poznamy 7 i 8 września 2024 r. podczas Dożynek Wojewódzkich w Owidzu.

Co trzeba zrobić?

W konkursie mogą uczestniczyć powiaty z całego województwa pomorskiego. Zgłoszenie jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go do 16 sierpnia 2024 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W imieniu powiatu zgłoszenia dokonuje starosta.

Źródło: https://pomorskie.eu/miasteczko-powiatow-na-dozynkach-w-owidzu-ktory-powiat-wygra-konkurs/

Inne aktualności:

Dobre praktyki na rzecz zwiększenia bioróżnorodności z elementami ekologii, agroleśnictwa i  rolnictwa regeneratywnego

Szkolenie – Metody ograniczające stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej

Warsztaty „Od pola do stołu – innowacje w rozwoju pomorskiej wsi”

Skip to content