Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów: „Rolniku, co zrobić aby zarobić”

 ROLNIKU, dla CIEBIE zrealizowaliśmy cykl 6 filmów – które pokażą Ci jak dorobić, szczególnie gdy masz małe gospodarstwo i niewielkie możliwości finansowe.

 ZAPRASZAMY  do obejrzenia cyklu filmów – „Rolniku, co zrobić aby zarobić”

 

 Pierwszy odcinek już możesz oglądać:

Ekologiczne kozy- Celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw. Film odpowiada  na pytanie czy chów kóz się opłaca?

Kliknij, bo warto… 

http://www.bwmart.pl/odcinek-1-kozy.html

lub

https://www.youtube.com/watch?v=xeCOQMX8DRQ


odc. 2 „Produkcja z certyfikatem”  w programie pokażemy rolników, którzy uzyskali certyfikat QMP. Producenci bydła mięsnego, którzy zdecydują się na produkcję w systemie QMP mogą liczyć na wyższe zyski, pewny rynek zbytu i wsparcie ze strony licznych organizacji:

http://www.bwmart.pl/produkcja-z-certyfikatem.html

lub

https://www.youtube.com/watch?v=oJTioN7p87Q&t


Zapraszamy do obejrzenia 3 odc. pt. „ Zioła z Natury” – rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych surowcami zielarskimi co powoduje wzrost upraw ziół . Z filmu dowiemy się jak zbierać zioła w ich naturalnym środowisku i czy to się opłaca ?

http://www.bwmart.pl/ziola.html

lub

https://youtu.be/gYODcmsKkNk


Odcinek 4 Rośliny włókniste” – Z filmu dowiemy się jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce,pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie i len oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych.

http://www.bwmart.pl/rosliny-wlokniste.html

lub

https://youtu.be/YcSFIcNCTMo


Odcinek 5 „Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych” – W dzisiejszym odcinku o roli w zyciu człowieka i o opłacalności produkcji starych odmian zbóz i owoców. Orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Są bogatym źródłem składników odżywczych. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

 

http://www.bwmart.pl/stare-odmiany.html

lub

https://youtu.be/5Xa4qwuPXfI


Odcinek 6 „Rośliny miododajne” -W odcinku, o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.

 

http://www.bwmart.pl/rosliny-miododajne.html

lub

https://youtu.be/P1HK6YQ4bQ8


ZAPRASZAJĄ:

BWM ART. – Producent filmów i programów TV

Polskie Zrzeszenie Bydła Mięsnego

Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW,

Mirosław Angielczyk – Dary Natury

 

Ilość wyświetleń artykułu: 621