XIII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych

W sobotę, 29 września 2018 roku, Plac Solidarności w Kartuzach zmienił się w kolorowy targ z ekologicznymi produktami. XIII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych został zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody wraz z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Urzędem Miejskim w Kartuzach, Starostwem Powiatowym w Kartuzach oraz  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jest to impreza cykliczna, z roku na rok ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród wystawców, jak i uczestników. Świadczy to o coraz większej świadomości konsumentów i rozumieniu idei ekologii. Na Placu im. Solidarności pojawili się właściciele certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, sprzedający swoje towary w ramach sprzedaży bezpośredniej, rolniczego handlu detalicznego, MOL-a oraz Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kartuskiego. Ponadto były stoiska edukacyjne, gdzie można było przyjrzeć się z bliska owadom, skorzystać z porad dietetyka, jak również zasięgnąć porad specjalistów PODR, ARiMR, KPK, KIP, KOWR. Imprezę zaszczycili goście – przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, jak i jednostek państwowych.

Podczas Targu przeprowadzono dwa konkursy: „Ekologia w Pigułce”, polegający na sprawdzeniu wiedzy ekologicznej wśród uczestników wydarzenia, a także konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze w kategoriach „Wystawca Ekologiczny” oraz „Koła Gospodyń Wiejskich”.

Wyniki konkursów:

„Ekologia w Pigułce”:

– Teresa Konkol, Kosy

– Edmund Gajewski, Kartuzy

Nagrody dla laureatów ufundowała firma Agro Kaszub Dawid Nowak Kartuzy.

Konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze w kategoriach:

„Wystawca Ekologiczny”:

I miejsce:  Brygida i Andrzej Kąkol

II miejsce: Lawendowa Osada – Przywidz

III miejsce: Łukasz Konkol – Kosy

Nagrody ufundowała Liga Ochrony Przyrody.

”Koła Gospodyń Wiejskich”:

I miejsce: KGW Paczewo

II miejsce: KGW Staniszewo

III miejsce: KGW Kolonia

Nagrody ufundowała Liga Ochrony Przyrody.

Liczne atrakcje oraz dostępność zdrowej żywności zachęcają coraz liczniejsze grono konsumentów produktów ekologicznych oraz mieszkańców Kartuz i okolic do udziału w Kartuskim Targu Produktów Ekologicznych.

Zatem zapraszamy serdecznie za rok w tym samym miejscu o tej samej porze. Do zobaczenia!

Ilość wyświetleń artykułu: 349