XII Kartuski Targ Ekologiczny za nami

  W sobotę, 30 września 2017 roku, Plac Solidarności w Kartuzach zmienił się w kolorowy targ z ekologicznymi produktami. XII Kartuski Targ Produktów Ekologicznych został  zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody przy współorganizacji Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Urzędu Miejskiego w Kartuzach, Starostwa Powiatowego w Kartuzach i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to  impreza cykliczna, z roku na rok ciesząca się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i uczestników. Świadczy to o coraz większej świadomości konsumentów i rozumieniu idei ekologii. Na Placu im. Solidarności pojawili się właściciele certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, sprzedając swoje towary w ramach sprzedaży bezpośredniej, ale również w ramach rolniczego handlu artykułami żywnościowymi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kartuskiego. Ponadto były stoiska edukacyjne, gdzie można było przyjrzeć się z bliska owadom, skorzystać z porad dietetyka, jak również zasięgnąć  porad  specjalistów  PODR, ARiMR, KPK, KIP.

Imprezę zaszczyciło wielu gości zarówno przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, jak i jednostek państwowych. Honorowym gościem był Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Podczas trwania targów przeprowadzono dwa konkursy: „Ekologia w Pigułce”, polegający na sprawdzeniu wiedzy ekologicznej wśród uczestników targów, a także konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze w kategoriach „Wystawca Ekologiczny” oraz „Koła Gospodyń Wiejskich”.

Wyniki konkursu :

„Ekologia w Pigułce”:

– Łukasz Konkol, Kosy

– Katarzyna Powroźnik, Warzenko

– Krystyna Kuchta, Kolonia

Konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze w kategoriach:

„Wystawca Ekologiczny”:

I miejsce: Zofia i Jan Weiss

II miejsce: Brygida i Andrzej Kąkol

III miejsce: Edyta i Andrzej Klasa

”Koła Gospodyń Wiejskich”:

I miejsce:   KGW  Kolonia

II miejsce: KGW  Łapino

III miejsce: KGW Staniszewo

Liczne atrakcje oraz dostępność zdrowej żywności zachęca coraz liczniejsze grono konsumentów produktów ekologicznych oraz mieszkańców Kartuz i okolic. Zapraszamy zatem serdecznie za rok w tym samym miejscu o tej samej porze. Do zobaczenia!

Ilość wyświetleń artykułu: 1286