X Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle Rozstrzygnięty!

W dniu 25 lutego br., w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbyła się X edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle, w którym zmierzyły się koła gospodyń wiejskich i lokalne stowarzyszenia.

Powiat kwidzyński reprezentowany był przez koła gospodyń wiejskich z Gliny, Cygan, Trzciana, Tychnów oraz Aktywne Babeczki z Sadlinek. Z powiatu malborskiego w turnieju  uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Lasowic Wielkich. Powiat sztumski reprezentowany był przez Stowarzyszenie Forum Żuławskich Dziewczyn z Żuławki Sztumskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina i Koło Gospodyń Wiejskich z Przezmarka. Natomiast z powiatu nowodworskiego w turnieju brały udział koła z Jazowa, Marzęcina, Marynowych oraz Stowarzyszenie Stawiec Nasze Żuławy ze Stawca.

W turniejowych zmaganiach panie i nieliczni panowie uczestniczyli w pięciu konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu „Produktu mięsnego” wpisanego na listę produktów tradycyjnych województwa pomorskiego. Następna konkurencja dotyczyła przedstawienia tablicy pod hasłem ,,Historia naszej kapliczki/przydrożnego krzyża”. Panie uczestniczyły również w konkurencji „Moda” i tym razem prezentowały kreacje „Z morskiej toni”. Kolejnymi konkurencjami były scenka kabaretowa  „Czy kuma słyszała, że…” oraz piosenka z inscenizacją pod hasłem „Śpiewać każdy może”.

Komisja turniejowa wyłoniła laureatów z poszczególnych powiatów. Nominacje do udziału w XVII Wojewódzkim Turnieju KGW otrzymały: Koło Gospodyń Wiejskich z Cygan z powiatu kwidzyńskiego, Koło Gospodyń Wiejskich z Lasowic Wielkich z powiatu malborskiego, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki z Mikołajek Pomorskich z powiatu sztumskiego oraz KGW z Marynowych z powiatu nowodworskiego. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczanie nagród uświetnili goście reprezentujący jednostki samorządowe i instytucje z otoczenia rolnictwa. Wszystkie koła i stowarzyszenia uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

GRAND PRIX X Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Żuławy i Powiśle zdobyło KGW z Lasowic Wielkich.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w XVII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują komisji turniejowej za rzetelną ocenę wszystkich konkurencji, naszym niezawodnym sponsorom za ufundowanie hojnych nagród, a uczestnikom tego niepowtarzalnego wydarzenia za przybycie, wspaniałą
atmosferę i wspólną zabawę.

 

Alina Ciesielska i Agnieszka Rojewska
Oddział PODR w Starym Polu

Ilość wyświetleń artykułu: 1134