X Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie w Lubaniu za nami

Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie w Lubaniu rozpoczynają cykl corocznych imprez plenerowych organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Odbyły się one już po raz dziesiąty w dniach 14 i 15 kwietnia 2018 r.

Zima co roku powoduje straty w ogrodach, które są odbudowywane roślinami zakupionymi na targach. Powstaje dużo nowych domów, a przy nich ogrody, które można zagospodarować, bo wybór roślin jest bardzo duży. A było w czym wybierać, ponieważ swoją ofertę zaprezentowało 200 różnego rodzaju stoisk handlowych. Oprócz oferty typowo ogrodniczej można było zapoznać się i zamówić różnego rodzaju systemy ogrodzeń do swoich posesji, meble ogrodowe, jak również narzędzia ogrodnicze, nawozy, korę ozdobną, ziemię ogrodniczą.

Prezentowano także przydomową oczyszczalnię ścieków. Jest to dobre rozwiązanie dla gospodarstw oddalonych od głównych sieci kanalizacyjnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z urządzeniami do wytwarzania tzw. energii odnawialnej m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, małe siłownie wiatrowe.

Oczywiście nie zabrakło atrakcji takich jak wesołe miasteczko, przejażdżki. Po wykonanych zakupach można było się posilić w punktach gastronomicznych oraz wysłuchać występu zespołu 4 TAKTY.

Targi z roku na rok są coraz większe i zachęcają do przyjazdu handlowców z całego kraju oraz odwiedzających z całego Pomorza, których była rekordowa ilość.

W niedzielę odbyła się konferencja pszczelarska. Pszczelarze, którzy przybyli na konferencję mogli zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, który oferowały firmy na placu targowym.

 

Do zobaczenia za rok
Andrzej Okrój

Ilość wyświetleń artykułu: 1941