Wicemistrz AGROLIGI 2016 z powiatu człuchowskiego

WICEMISTRZ AGROLIGI 2016 Z POWIATU CZŁUCHOWSKIEGO.

 

W dniu 20 czerwca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się XXIV uroczysta Gala podsumowująca Konkurs AGROLIGA 2016.  W uroczystości udział wzięli agroprzedsiębiorcy i rolnicy laureaci eliminacji wojewódzkich AgroLigi 2016.  Laureaci wszystkich dwudziestu czterech edycji i zaproszeni goście.

 

Celem konkursu AgroLiga jest wyłanianie, nobilitowanie i promowanie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych to znaczy takich którzy potrafili zbudować na wysokim poziomie swoje warsztaty pracy korzystając przy tym umiejętnie  z funduszy unijnych, którzy osiągają  wysokie efekty produkcyjne i którzy pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych.

Konkurs organizowany jest od ponad 20 lat – na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub.

 

Tytuł wicemistrza w kategorii Rolnicy zdobyli  Państwo Małgorzata i Bogdan Zblewscy z Przechlewa, w powiecie człuchowskim w województwie pomorskim.  Gospodarstwo  specjalizujące się w uprawie grzyba boczniaka i uprawie podłoża grzybni. Z rąk Andrzeja Dudy Prezydenta RP Państwo Zblewscy otrzymali imienny list gratulacyjny. Dyplom konkursowy wręczył Zbigniew Babalski Sekretarz Stanu w MRiRW. Puchar wręczył Dariusz Golec Prezes ARiMR.

Przed Galą w Pałacu Prezydenckim z laureatami konkursu AgroLiga spotkał się Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szef resortu przedstawił aktualny stan prac i realizację Programu działań MRiRW na lata 2015-2019. Zwrócił uwagę na zrealizowane już działania dotyczące wzmocnienia pozycji rolnika w całym łańcuchu żywnościowym.

Podczas  uroczystości w MRiRW odbyła się również ceremonia wręczenia przez ministra honorowych odznak „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaką  „Zasłużony dla Rolnictwa” uhonorowany został również Pan Bogdan Zblewski.

 

Anna Kamińska

PZDR Człuchów

Ilość wyświetleń artykułu: 2098