W dniu 1 czerwca 2019 r. podczas XXVIII Pomorskich Agro Targów w Lubaniu przeprowadzono konkursy: „HIT TARGÓW” oraz „Najlepsza aranżacja stoiska”

 

HIT TARGÓW w kategorii „produkty spożywcze przyznano Kiełbasie „Wurszta” zgłoszonej przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Andrzej Kąkol.

Wyróżnienie przyznano Chlebowi orkiszowemu 100% zgłoszonemu przez Piekarnię GS „SCH” w Sierakowicach.

W kategorii „produkty spożywcze” ocenie komisji konkursowej podlegały:

  • Kiełbasa „Wurszta” zgłoszona przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Andrzej Kąkol

Kiełbasa WURSZTA jest produktem regionalnym z listy produktów tradycyjnych województwa pomorskiego. Wyrabiana jest z mięsa wieprzowego, w naturalnej osłonce wieprzowej. Kiełbasa o konsystencji ścisłej, a jednocześnie kruchej. Cechuje ją przyjemny i wyraźny smak wędzonki, lekko pikantny z posmakiem czosnku i gorczycy.

  • Chleb orkiszowy 100%  zgłoszony przez Piekarnię GS „SCH” w Sierakowicach:

Chleb produkowany jest na bazie mieszanki opracowanej przez Gdańskie Młyny na bazie naturalnych surowców. Jest źródłem błonnika, żelaza, wapnia, cynku, potasu oraz witamin grupy Bi PP. Producent wskazuje, że spożycie chleba orkiszowego korzystnie wpływa na układ krążenia, obniża cholesterol oraz ma pozytywny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

  • Surówka wielowarzywna z cukinią zgłoszona przez Gospodarstwo Rolne Andrzej Wołodzin

Pasteryzowana, jest domowym przetworem wyprodukowanym z warzyw z własnej uprawy. Hasło promocyjne producenta: smacznie, zdrowo, naturalnie. W składzie: cukinia, papryka, marchew, chili i naturalne przyprawy.

 

HIT TARGÓW w kategorii maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolniczej” przyznano za

Kocioł grzewczy z cyklonowym dopalaczem spalin

Zakładowi Ślusarskiemu Kazimierz Piecuch Smętowo Graniczne.

  • Kocioł grzewczy z cyklonowym dopalaczem spalin zgłoszony przez Zakład Ślusarski Kazimierz Piecuch Smętowo Graniczne

Kocioł grzewczy z cyklonowym dopalaczem spalin spełnia wymagania dotyczące ochrony środowiska dla 5 klasy sprawnościowo-emisyjnej, ma bardzo wysoka wydajność spalania dzięki zastosowaniu dopalacza cyklonowego z płytą żarową. Cechuje go m.in. bardzo niski poziom spalin, duża moc kotła przy niewielkich rozmiarach oraz bardzo wysoka oszczędność, dzięki zastosowaniu kasetowego wymiennika ciepła. W kotle zastosowano innowacyjny przepływ spalin o powierzchni grzejnej większej od kotła.

 

Wyróżnienie  przyznano

Ciągnikowi FENDT WARIO 720 PROFI PLUS

zgłoszonemu przez MAR-MAR Małgorzata i Mariusz Marlewscy.

  • Ciągnik FENDT WARIO 720 PROFI PLUS zintegrowany z rozsiewaczem KVERNELAND EXACTA TL GEOSPRED zgłoszony przez MAR-MAR Małgorzata i Mariusz Marlewscy

Ciągnik posiada nowoczesny, bardzo dynamiczny i sprawny silnik o bardzo niskim zużyciu paliwa, a w połączeniu z systemami recyrkulacji i oczyszczania spalin oraz przekładnią WARIO ML 180 daje nam jednostkę napędową o minimalnym oddziaływaniu na środowisko. Ciągnik został wyposażony w bardzo precyzyjną nawigację, a wraz z rozsiewaczem KVERNELAND EXACTA TL GEOSPRED stanowią doskonały i wzorcowy przykład na to, że innowacyjność technologii, wysoki dochód z pracy na roli i dbałość o zdrowe środowisko naturalne mogą iść w parze.

 

W kategorii „maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolniczej” do konkursu zgłoszono również:

  • Ładowarka przegubowo-teleskopowa SHAFFER 8620T zgłoszona przez MAR-MAR Małgorzata i Mariusz Marlewscy

Ładowarka specjalnie przygotowana do pracy w trudnych warunkach. Tylna oś wahliwa pozwala na utrzymanie stabilności na nierównym terenie, a przegub środkowy zapewnia wysoką zwrotność nieosiągalną przy np. ładowaczach teleskopowych

  • Ładowarka teleskopowa MERLO TF 33.7-115 zgłoszona przez Swojską Hurtownię części zamienne do maszyn i ciągników rolniczych Marzena Brzeska

Najniższa maszyna na rynku 2,02 m. Kabina z podwyższonym ciśnieniem gwarantująca komfort pracy operatora. Bardzo niskie zużycie paliwa – EPD system -18% (ekologia i ekonomia). Prędkość jazdy maszyny 40 km/h w standardzie – jedyna w swojej kategorii. Homologacje na ciągnik rolniczy. Bogate wyposażenie w standardzie.

  • Moduły oczyszczalni biologicznych BIO SOLID zgłoszone przez F.P.H.U. Darmont Dariusz Piecuch

Są to urządzenia zaawansowane technicznie, służące do naprawy niedziałających oczyszczalni drenażowych lub biologicznych oraz budowy nowych instalacji z wykorzystaniem istniejących szczelnych zbiorników. Urządzenia są zgodne z normami, a ich jakość potwierdzona certyfikatami.

 

W konkursie na „Najlepszą aranżację stoiska” podczas XXVIII Pomorskich Agro Targów zwyciężyła Swojska Hurtownia części zamienne do maszyn i ciągników rolniczych Marzena Brzeska.

Stoisko posiada bogaty i efektownie wyeksponowany asortyment maszyn i sprzętu rolniczego. Ekspozycja przyciąga wzrok i budzi duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Na podkreślenie zasługuje uprzejma i kompetentna obsługa, która służy klientom profesjonalną poradą.

Wyróżnienie przyznano stoisku Architektura Ogrodowa WOOD DESIGN Waldemar Wilk.

Stoisko estetycznie zaaranżowane. Przejrzysta prezentacja oferty altan ogrodowych i innych wyrobów drewnianych, które wzbogacają przestrzeń w ogrodzie. Profesjonalna obsługa, otwarta na potrzeby klienta sprawia, że odwiedzając to stoisko jest on w pełni usatysfakcjonowany.

 

Do udziału w konkursie zgłosiło się również:

EKO-TANK Sp. z o.o.

Stoisko firmy zajmującej się dystrybucją i sprzedażą hurtową paliw, informacje o ofercie firmy dostępne na stoisku. Wizualnie ładnie i kolorowo zaaranżowane. Ekspozycja wyróżnia się wśród sąsiednich stoisk.

Ilość wyświetleń artykułu: 947