VIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle

W Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, w dniu 8 lutego br. odbył się VIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle. Turniej miał charakter eliminacji powiatowych do udziału w ,,XV Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”.

W turnieju wzięły udział koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia. Powiat kwidzyński reprezentowany był przez, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Renawa” z Benowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Gliny i Trzciana. Z powiatu malborskiego w turnieju  uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich ze Szlagnowa, Stowarzyszenie Kobiet Gminy Stare Pole ,,Tradycja” i Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej z Lasowic Wielkich. Powiat sztumski reprezentowany był przez Stowarzyszenie  Forum Żuławskich Dziewczyn z Żuławki Sztumskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina i  Przezmarka, natomiast z powiatu nowodworskiego w turnieju brały udział Koła Gospodyń Wiejskich  z Jazowa, Marzęcina i Orłowa.

W ramach zmagań turniejowych Panie uczestniczyły w pięciu konkurencjach. Pierwsza konkurencja dotyczyła dekoracji wielkanocnych i  polegała na przygotowaniu pisanek oraz mazurka. Następna konkurencja edukacyjna polegała na przedstawieniu tablicy pn. ,,Nasi bracia mniejsi”. Panie uczestniczyły również w konkurencji moda i prezentowały tym razem „deszczową kreację”. Kolejna konkurencja to wokalna – piosenka kabaretowa z inscenizacją „Warto było lub Mega Babki to my” oraz konkurencja taneczna – taniec dowolny.

Komisja turniejowa wyłoniła laureatów z poszczególnych powiatów. Nominacje do udziału w XV Wojewódzkim Turnieju KGW otrzymało: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki z Mikołajek Pomorskich z powiatu sztumskiego, Koło Gospodyń Wiejskich z Trzciana z powiatu kwidzyńskiego, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej z Lasowic Wielkich z powiatu malborskiego, natomiast z powiatu nowodworskiego nominację otrzymało KGW z Jazowa. Wszystkie koła i stowarzyszenia uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów.

GRAND PRIX VIII Turnieju KGW Żuławy i Powiśle zdobyło KGW z Lasowic Wielkich. Puchar ufundowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, wręczyła Pani Ewa Szymańska – Zastępca Dyrektora  PODR w Lubaniu.

W imieniu organizatorów dziękujemy Komisji Turniejowej za rzetelną ocenę wszystkich konkurencji, a naszym niezawodnym Sponsorom za ufundowanie hojnych nagród dla uczestników Turnieju.

 Turniej zorganizowany został przez PODR, Oddział w Starym Polu.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!
Alina Ciesielska i Agnieszka Rojewska

Ilość wyświetleń artykułu: 1294