Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle rozstrzygnięty!

W dniu 28 lutego br. w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu, odbyła się IX Edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle, w którym zmierzyły się koła gospodyń wiejskich i lokalne stowarzyszenia.

            Powiat kwidzyński reprezentowany był przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gliny, Trzciana, ,,Renawa” z Benowa, „Aktywne Babeczki” z Sadlinek. Z powiatu malborskiego w turnieju uczestniczyło Stowarzyszenie Kobiet Żuławskich Złotowianki ze Złotowa. Powiat sztumski reprezentowały: Stowarzyszenie Forum Żuławskich Dziewczyn z Żuławki Sztumskiej, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich ,,Mikołajczanki” z Mikołajek Pomorskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Czernina i Przezmarka, natomiast z powiatu nowodworskiego brały udział Koła Gospodyń Wiejskich z Jazowa, Marzęcina, Marynowych i Orłowa oraz Stowarzyszenie Stawiec Nasze Żuławy ze Stawca.

W turniejowych zmaganiach panie i nieliczni panowie uczestniczyli w pięciu konkurencjach. Pierwsza dotyczyła spożywczego produktu tradycyjnego i polegała na przygotowaniu śledzia marynowanego w oleju. W następnej konkurencji przedstawiono tablicę pod hasłem ,,1918-2018 My Polacy”. Panie uczestniczyły również w konkurencji moda i prezentowały tym razem kreację „Otulona kwiatami”. Kolejnym zmaganiem była scenka kabaretowa „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło” oraz konkurencja wokalna – piosenka z inscenizacją „O mojej mamie”.

Komisja turniejowa wyłoniła laureatów z poszczególnych powiatów. Nominacje do udziału w XVI Wojewódzkim Turnieju KGW otrzymały: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki z Mikołajek Pomorskich z powiatu sztumskiego, Koło Gospodyń Wiejskich z Marezy z powiatu kwidzyńskiego oraz KGW z Jazowa z powiatu nowodworskiego. Moment ogłoszenia wyników i wręczania nagród uświetnili goście z jednostek samorządowych i przyjaznych instytucji. Wszystkie koła i stowarzyszenia  uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów.

GRAND PRIX IX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Żuławy i Powiśle zdobyło koło z Jazowa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, tym razem w XVI Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego.

W imieniu organizatorów dziękujemy Komisji Turniejowej za bardzo trudną, rzetelną ocenę wszystkich konkurencji, a naszym niezawodnym Sponsorom za ufundowanie po raz kolejny cennych nagród dla uczestników Turnieju.

Turniej zorganizowany został przez PODR w Lubaniu, Oddział w Starym Polu.

 

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na następny turniej, który odbędzie się w przyszłym roku!

 

                                                                                  Alina Ciesielska i Agnieszka Rojewska

 

Ilość wyświetleń artykułu: 420