Targi Kwiatowo – Pszczelarskie 2018 w Słupsku

   Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Oddział w Słupsku był miejscem Targów Kwiatowo-Pszczelarskich 2018. Imprezę, która odbyła się w dniach 19 – 20 maja br., swoim patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W wydarzeniu zgłosiło udział około 100 wystawców. Majowy asortyment nastawiony był typowo na kwiaty. Najbardziej popularne są niezmiennie pelargonie i surfinie. Kompozycje kwiatowe na naszych targach to istny raj dla wszystkich planujących zaprojektować swój ogród. Nie brakowało też rozsad warzyw i ziół, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli ogródków przydomowych, a także hodowców ryb ozdobnych i producentów sprzętu do zbiorników wodnych.
Na zwiedzających czekała bogata oferta produktów pszczelarskich pochodzących wyłącznie z polskich pasiek. Podczas targów dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa drobnego sprzętu pasiecznego niezbędnego do wyrobu miodu.
Dodatkową atrakcją podczas dwudniowej imprezy był pokaz ptactwa ozdobnego: pawi indyjskich, bażantów zwyczajnych oraz złocistych należących do Pana Mieczysława Sołtysa z Bierkowa. Wystawa przyciągała zainteresowanie znacznej grupy odwiedzających nasze targi w tym rodziny z dziećmi. Wszystkim zainteresowanym udzielano szczegółowej informacji o zgromadzonym ptactwie ozdobnym.
Tradycyjnie w punkcie doradczym porad udzielali specjaliści naszego Oddziału, a w sąsiedztwie pracownicy Koszalińskiej Stacji Chemiczno – Rolniczej dokonywali analizy próbek gleby dostarczanej przez rolników, działkowiczów i właścicieli ogródków przydomowych.
W niedzielę uroczystego podsumowania Targów dokonał Dyrektor PODR Oddział w Słupsku Pan Wiesław Ziegert. Podczas uroczystości ogłoszono również wyniki konkursów na „Najciekawszy produkt targowy”, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” oraz konkursu plastycznego dla dzieci „Mój kulinarny przysmak”.
Za najciekawszy produkt targowy komisja konkursowa uznała IRGĘ CZERWONĄ NA PNIU, należącą do gospodarstwa ogrodniczego Pana Jarosława Jarocińskiego z Wodzierad.
Puchar ufundowany przez  Dyrektora PODR w Lubaniu wręczyła Zastępca Dyrektora PODR Oddziału w Słupsku – Pani Małgorzata Stanisławczuk.

Finalistami konkursu plastycznego dla dzieci „Mój kulinarny przysmak” zostali:

Kategoria 1-3

I miejsce      Konrad Jasiński  z Wieszyna
II miejsce     Anna Gębczyńska z Objazdy
III miejsce    Wiktoria Hływiak z Objazdy

Kategoria 4-6

I miejsce      Adrianna Suryś ze Słupska
II miejsce     Anna Garda z Głobina
III miejsce    Nikola Galik z Bukówki

Wszyscy autorzy prac, którzy zajęli I – III miejsca i wyróżnienia otrzymali nagrody, które wręczyli dzieciom Dyrektor PODR Oddział w Słupsku – Pan Wiesław Ziegert oraz Starosta Słupski – Pan Zdzisław Kołodziejski.

O muzyczną oprawę naszej imprezy zadbał zespół „Absolwent” ze Słupska.

Kolejnym wydarzeniem, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy, są Targi Ogrodnicze – Jesień 2018, które odbędą się w dniach 6-7.10.2018 r.

 

Alicja Staciwa

Ilość wyświetleń artykułu: 1842