Święto Śliwki w Rakowcu

W niedzielę 24 września br. w Rakowcu odbyło się ,,Święto Śliwki”, którego współorganizatorem było KGW Rakowiec oraz Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków wsi Rakowiec, Rada Sołecka wsi Rakowiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie.

Podczas imprezy królowała ,,śliwka w occie”. Śliwka w occie z Rakowca oraz ocet ze śliwki już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych, prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Słoiczki ze śliwką w occie oraz ocet śliwkowy można było kupić na stoisku przygotowanym przez KGW Rakowiec. Oprócz produktów ze śliwek Panie z KGW serwowały pyszne ciasta, pajdy chleba z mięsem, tradycyjny chleb ze smalcem oraz inne tradycyjne, lokalne przysmaki. Imprezę uświetniły występy Zespołu Ludowego ,,Wesoła Gromadka z Tychnów” oraz dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury z Kwidzyna. Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy mogli uczestniczyć w warsztatach Pracowni Haftu Artystycznego z Pastwy, Pracowni Rzeźby oraz wziąć udział w grze terenowej ,,Historia nie rak Nie toczy się wspak Gross Krebs”.

W niedzielę w Rakowcu było słonecznie, ciekawie i bardzo smakowicie.

 

                                                                                              Agnieszka Rojewska

Ilość wyświetleń artykułu: 1191