Spotkanie byłych rolników wdrożeniowych

Z okazji 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu w dniu 22.06.2017 r. w PODR w Lubaniu odbyło się spotkanie rolników wdrożeniowych, którzy 30 lat temu ufundowali sztandar dla ówczesnego Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. W spotkaniu uczestniczyli również emerytowani pracownicy, którzy współpracowali z tymi rolnikami.

Podczas spotkania Dyrektor Andrzej Dolny przedstawił obecną strukturę i działalność Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz jego nową, zmodernizowaną siedzibę. Następnie zaprezentowano archiwalne filmy, które przypomniały wszystkim zebranym jak wyglądała polska wieś w czasach 20-lecia działalności WOPR, jak i w trzydziestą rocznicą istnienia Ośrodka (1987 r.).

W trakcie spotkania prowadzono ożywioną dyskusję pomiędzy obecnymi na sali rolnikami, specjalistami i emerytowanymi pracownikami, którzy korzystając z możliwości odnowili kontakty i dawne znajomości.

Była to doskonała okazja do wymiany poglądów i wspomnień. Uczestnicy spotkania wracali pamięcią do zjazdów rolników wdrożeniowych oraz balów rolnika wdrożeniowego, które odbywały się w karnawale, żałując, że nie były kontynuowane w późniejszych latach.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz wspólnymi zdjęciami wykonanymi na sali i przy specjalnym obelisku upamiętniającym 60-lecie Doradztwa Rolniczego, który został wykonany z kamienia, znajdującego się wcześniej na jednym z pól PODR w Lubaniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli do Lubania. Dołożymy wszelkich starań, aby tego typu spotkania kontynuować w przyszłości.

Ilość wyświetleń artykułu: 2545