Promocja SIR podczas Pomorskich Agro Targów w Lubaniu

4 i 5 czerwca odbyły się XXV Jubileuszowe Pomorskie Agro Targi w Lubaniu, które organizowane są każdego roku przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.
Na tak ważnej uroczystości dla rolników i mieszkańców wsi nie mogło zabraknąć również Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Stoisko SIR cieszyło się dużym zainteresowaniem rolników z całego województwa, chętnie przybywali do namiotu, korzystali z materiałów, które były dla nich przygotowane oraz zadawali liczne, szczegółowe pytania. Tematem przewodnim większości rozmów były: możliwość dofinansowania innowacji w rolnictwie oraz wykorzystanie dronów w produkcji roślinnej. Oprócz tego w rozmowach poruszano również tematy związane z produkcją rolną, dopłatami na modernizację gospodarstw rolnych i premii dla młodego rolnika, jednak najczęściej w kontekście wprowadzania innowacji do gospodarstw. Rolnicy chętnie rozmawiali także o dopłatach bezpośrednich.

Takie spotkania utwierdzają nas w przekonaniu, że bezpośredni kontakt z doradztwem jest konieczny i potrzebny. Targi to dobry czas na zakupy, ale również upowszechnianie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w sektorze rolno – spożywczym i na obszarach wiejskich, dobrych praktyk w tym zakresie oraz przedstawianie efektów prac grup operacyjnych.