Sieć na rzecz Innowacji w Rolnictwie i na obszarach wiejskich na III Pomorskiej Wystawie Bydła Mlecznego

Innowacje to ważny element rozwoju wszystkich gałęzi rolnictwa. Dlatego też specjaliści SIR wychodząc na przeciw rolnikowi pojawiają się w ważnych dla niego miejscach. Ma to na celu  połączenie wiedzy i nauki z praktyką rolniczą.
Spotkanie rolników z wiedzą na temat innowacji miało miejsce w dniach 23 i 24 kwietnia br. w  Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, gdzie  odbyła się III Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego – Święto Mleka, której organizatorem był Pomorski Związek Hodowców Bydła Mlecznego w Gdańsku wraz z Gdańskim Oddziałem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
W pierwszym dniu wystawy odbyła się wycena prezentowanego bydła. Drugiego dnia nagrodzono zwycięzców po czym nastąpiła prezentacja czempionów. Przeprowadzono również konkurs plastyczny dla dzieci związany z rysunkiem bydła mlecznego oraz wyłoniono zwycięzcę konkursu Młodego Hodowcy.  Podczas prezentacji  krów mlecznych można było zasięgnąć wiedzy na tematy związane z hodowlą bydła mlecznego a także zasięgnąć wiedzy na temat innowacji przy produkcji zwierzęcej. Na stoisku SIR dowiedzieć się można było jak działa sieć i jak zostać jej Partnerem oraz jakie są możliwości wdrożenia innowacji w gospodarstwie i szanse na jej dofinansowanie.

Ilość wyświetleń artykułu: 1875