Relacja z VII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie

W dniu 29 lutego 2020 r. odbył się VII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Bytowie, zorganizowany przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Bytowie. W  zmaganiach wzięło udział aż 7 kół:

1. KGW Świerzowianki – gm. Miastko,
2. KGW Kłączynianki – gm. Studzienice,
3. KGW w Kramarzynach- gm. Tuchomie,
4. KGW Borowianki z Borowego Młyna – gm. Lipnica,
5. KGW Lipniczanki z Lipnicy,
6. Stowarzyszenie KGW „Gołczewskie Babeczki” z Gołczewa, gm. Parchowo,
7. KGW Parchowo – gm. Parchowo.

Panie rywalizowały w pięciu konkurencjach:

1. Kulinarna – „Produkt mięsny”,
2. Tablica tematyczna – „Historia naszej kapliczki/krzyża przydrożnego”,
3. Moda – „Z morskiej toni”,
4. Scenka kabaretowa- „Czy kuma słyszała, że…”,
5. Piosenka z inscenizacją- „Śpiewać każdy może”.

W kategorii kulinarnej zwyciężyły Panie z KGW „Gołczewskie Babeczki”, w konkurencji Tablica najlepsze było Koło „Borowianki”, w kategorii moda zwyciężyły również „Borowianki”, scena kabaretowa- „Kłączynianki”, a najlepszą piosenkę zaśpiewały „Świerzowianki”. Za wszystkie konkurencje przyznane zostały nagrody ufundowane przez sponsorów.

Zdobywcą Grand Prix zostało Koło z Borowego Młyna „Borowianki” z gminy Lipnica. Puchar ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wręczyła Aneta Migel kierownik PZDR w Bytowie Główną nagrodę dla zwycięzcy ufundował i osobiście wręczył Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz.

Wszystkie koła otrzymały karnety na basen ufundowane przez Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylkę, a  także nagrody od swoich Wójtów.

Przerwę pomiędzy konkurencjami umilił występ gościnnych Kół: „Malwy z Sierżna” (zdobywcy Grand Prix 2019) oraz Stowarzyszenie „Związek Śląskich Kobiet Wiejskich” Krapkowice.

Licznie przybyła publiczność wzięła aktywny udział w ocenie przepięknych stoisk przygotowanych przez koła. Konkurs wygrał stół KGW z Kłączna, które Starosta Bytowski nagrodził kwotą pieniężną w  wysokości 300 zł.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom za wsparcie i ufundowanie nagród dla laureatów turnieju, a uczestnikom i publiczności za udział i dobrą zabawę.

 

Opracowała: Aneta Żywicka
PZDR w Bytowie

 

Ilość wyświetleń artykułu: 1727