Relacja z przeglądu pn. „Pomorski Stół Wielkanocny”

W dniu 9 kwietnia br., w Oddziale Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbyła się kolejna edycja przeglądu pn. „Pomorski Stół Wielkanocny” – imprezy, która stała się tradycją naszego Ośrodka, cieszy się dużym zainteresowaniem i gromadzi liczne grono pań zrzeszonych w kołach gospodyń wiejskich działających na Kociewiu, Kaszubach, Powiślu i Żuławach.

Wśród gości przybyłych na tegoroczny przegląd znaleźli się między innymi: minister Anna Fotyga – eurodeputowana VIII kadencji, Mariusz Wojciech Łuczyk – wicewojewoda pomorski, Krzysztof Jaszczak – dyrektor OT KOWR w Pruszczu Gdańskim, a także przedstawiciele okolicznych jednostek samorządowych na czele z wójtem gminy Stare Pole – Markiem Szczypiorem oraz starostą malborskim – Mirosławem Czaplą.

W tym roku przeglądowi towarzyszył konkurs na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny, w którym uczestniczyło 20 kół gospodyń wiejskich. Panie zaprezentowały świąteczne potrawy oraz ciasta, koszyki ze święconką oraz palmy i pisanki wielkanocne. W konkursie tym komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – KGW z Marynowych, II miejsce – KGW z Lasowic Wielkich, III miejsce – KGW z Sasina. Wyróżniono KGW z Tychnów oraz Stowarzyszenie Stawiec „Nasze Żuławy”. Nagrodzone koła otrzymały puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, upominki ufundowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Pomorską Izbę Rolniczą, a także pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali przybyli goście oraz gospodarze imprezy Andrzej Dolny – dyrektor PODR w Lubaniu oraz Antoni Hajdaczuk – dyrektor Oddziału PODR w Starym Polu.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się degustacja tradycyjnych ciast i potraw przygotowanych przez uczestniczki „Pomorskiego Stołu Wielkanocnego”.

Ilość wyświetleń artykułu: 1099