Relacja z V Pomorskiego Forum Drobiarskiego

  W dniach 23 – 24 maja br., w kompleksie wypoczynkowym Wichrowe Wzgórze – Oaza Zdrowia na Kaszubach w Chmielnie, odbyło się V Pomorskie Forum Drobiarskie zorganizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu w partnerstwie z Pomorskim Zrzeszeniem Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Forum otworzyła Ewa Szymańska – zastępca dyrektora PODR w Lubaniu, witając przybyłych gości i uczestników. Mariusz Sobierajski – prezes PZHDiPJ oraz Maciej Bujnik – dyrektor biura KFHDiPJ poruszyli bardzo ważne problemy, z którymi borykają się obecnie hodowcy, zapraszając jednocześnie do współpracy. Głos na sali zabrał także Krzysztof Trawicki – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.
Wykłady poświęcone tematyce drobiarskiej poprowadzili m.in.: prof. dr hab. Sylwester Świątkiewicz, Instytut Zootechniki PIB w Krakowie, dr inż. Marcin Hejdysz, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, dr hab. Grzegorz Tomczyk prof. nadzw. PIWET Puławy, dr inż. Justyna Batkowska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, dr inż. Jakub Badowski, Instytut Zootechniki – PIB Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka. Podczas forum poruszone zostały  tematy dotyczące m.in. żywienia, profilaktyki kokcydiozy kurcząt rzeźnych, czynników wysoce zakaźnych w produkcji drobiu oraz jakości jaj konsumpcyjnych. Ponadto, na prośbę zainteresowanych hodowców, po raz pierwszy omówiono temat związany z hodowlą i chowem gęsi w Polsce.
Organizacja Forum miała na celu ułatwienie wymiany poglądów i doświadczeń, zachęcenie do pogłębiania wiedzy, określenie wspólnych priorytetów i kierunków rozwoju drobiarstwa oraz podniesienie innowacyjności i konkurencyjności sektora drobiarskiego.
Dla uczestników forum była to okazja do zwiedzenia stoisk firm współpracujących z branżą drobiarską, zapoznania się z ich ofertą, rozmów i wymiany doświadczeń, a także poznania konkurencyjnych rozwiązań.
Po podsumowaniu pierwszego dnia Forum wśród uczestników spotkania rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Drugi dzień to podsumowanie V Pomorskiego Forum Drobiarskiego oraz dyskusja na temat planów i oczekiwań związanych z organizacją kolejnej edycji forum.
Dziękujemy wszystkim firmom, które przyczyniły się do organizacji Forum, patronom medialnym, a szczególne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów: Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Materiały z konferencji


 

Partnerzy:

 

 


 

Ilość wyświetleń artykułu: 1710