Relacja z pokazów pszczelarskich

    Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu wraz z Fundacją Miodne Życie zorganizował zajęcia edukacyjne dla uczniów klas III szkół podstawowych, na terenie gminy Gardeja. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z życiem pszczół, od których uzależnione jest nasze życie i  pożywienie.

   Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego pszczoły są tak wyjątkowym i  cennym dla życia na świecie owadem, jaka jest różnica pomiędzy osą a pszczołą, jak zareagować na użądlenie oraz poznały krok po kroku tajniki produkcji miodu i innych wyrobów pszczelich.  Dodatkowym atutem zajęć była możliwość przebrania się w strój pszczelarza oraz obejrzenie z bliska pszczoły w demonstracyjnym ulu. Dzieci własnoręcznie mogły wykonać świecę z wosku pszczelego, dotknąć i zobaczyć przyrządy niezbędne przy miodobraniu oraz spróbować pysznego miodu z pasieki państwa Gintowt z Prabut.

    Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali specjalny dyplom „Przyjaciela pszczół” oraz książeczkę edukacyjną na temat życia pszczół, z kolorowankami i zadaniami do rozwiązania.

Ilość wyświetleń artykułu: 1294