Pomorskie na XI Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD & VII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO

W dniach 12-14.10.2018 r. w Łodzi odbyło się najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – XI edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO.

Jest to impreza o ogromnej randze, na którą branża czeka z niecierpliwością. Co roku obecni są tam liczni stali wystawcy – znani już dobrze wszystkim zwiedzającym, dodatkowo pojawiają się nowe firmy, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność. Nowości potrafią zaskoczyć odwiedzających.

Targi NATURA FOOD i beECO dają niepowtarzalną okazję do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości, wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców.

Program targów obfituje co roku w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży oraz świadomych i wymagających miłośnikach stylu eko.

Jednym z nich było np. Podsumowanie XI edycji Konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w roku 2018. Organizatorem konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, którego Oddział w Radomiu bezpośrednio realizował to zadanie. Konkurs miał na celu identyfikację i szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w innych gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

W Konkursie nie mogło zabraknąć przedstawicieli województwa pomorskiego, które reprezentowali laureaci wojewódzkiego etapu tego Konkursu, tj.:

  • w kategorii „EKOLOGIA ŚRODOWISKO” Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie, Dariusz Skwierawski, pow. człuchowski
    oraz
  • w kategorii „EKOLOGICZNE GOSPODARSTWO TOWAROWE” Waldemar i Sabina Król z Kos, powiat kartuski.

Wspierali ich i kibicowali im przedstawiciele PODR w Lubaniu z Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska oraz delegacja z PSPE BioPomorze. Tym razem nie udało się naszemu województwu zająć przednich lokat. Mimo to, jesteśmy ogromnie dumni z naszych laureatów.

Więcej informacji o podsumowaniu konkursu ekologicznego (tj. laureaci i nagrody), można znaleźć na stronie CDR:

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci/57-cdr-informuje/2777-podsumowanie-xi-edycji-konkursu-na-najlepsze-gospodarstwo-ekologiczne-w-2018r

Uczestnicy targów mieli okazję nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą sprzedaży, ale również nawiązać nowe kontakty, nabyć wiedzę i podpatrzyć dobre, sprawdzone rozwiązania od doświadczonych producentów żywności i artykułów ekologicznych.

Zachęcamy do odwiedzania i uczestniczenia w tego typu wydarzeniach.

Ilość wyświetleń artykułu: 480