,,Pomorski Stół Bożonarodzeniowy” Stare Pole, 11 grudnia 2019 r.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni, gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek i składamy życzenia. To noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia.

 

W dniu 11 grudnia 2019 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu został zorganizowany po raz kolejny przegląd pn.: Pomorski Stół Bożonarodzeniowy.

Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 20 kół gospodyń wiejskich, w tym lokalne stowarzyszenia z województwa pomorskiego.

Uczestniczki Przeglądu przygotowały potrawy i ciasta: serniki, pierniki, pierniczki, makowce oraz inne okazjonalne pieczywo obrzędowe. Na stołach znalazły się również śledzie, ryby przygotowane na różne sposoby, pasztety, pierogi, krokiety, kluski z makiem, kutia oraz wiele innych tradycyjnych potraw. Nie zabrakło również świątecznych dekoracji. Stoły było suto zastawione i pięknie udekorowane.

            W ramach tegorocznego Pomorskiego Stołu Bożonarodzeniowego odbył się koncert kolęd pn.: ,,Niech kolęda serca budzi”. Przybyli Goście i Uczestnicy wysłuchali wiązanki pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu ,,Fala” ze Stegny.

Po zakończeniu części artystycznej Goście i Uczestnicy mogli podziwiać odświętnie udekorowane stoły i do woli rozkoszować się smakiem bożonarodzeniowych specjałów.

Wszyscy uczestnicy Pomorskiego Stołu Bożonarodzeniowego otrzymali prezenty od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz dodatkowe nagrody ufundowane przez Pomorską Izbę Rolniczą, Starostwo Powiatowe w Malborku, Młyny Szczepanki Sp. z o.o., Krajową Spółkę Cukrową SA Oddział Cukrownia Malbork ,,Polski Cukier”, Firma ROLCEL, Wojewódzki  Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały 2020 Rok.

 

Agnieszka Rojewska i Alina Ciesielska

 

 

Ilość wyświetleń artykułu: 2531