Pomorscy producenci ekologiczni odwiedzili Pokrzydowo

   24 maja 2017 r. pomorscy producenci ekologiczni wraz z pracownikami Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska PODR w Lubaniu odwiedzili Pokrzydowo w województwie kujawsko-pomorskim. Tego dnia odbyła się tam konferencja pt. „Perspektywy dla rolnictwa ekologicznego” zorganizowana przez KPODR w Minikowie. Poruszana tematyka skupiała się głównie na zasadach rolnictwa ekologicznego, ale również sprzedaży żywności wysokiej jakości.
Uczestnicy wyjazdu,  zainteresowani tematem ekologicznej produkcji ,postanowili  skorzystać z okazji przebywania w rodzinnej miejscowości Pana Mieczysława Babalskiego i połączyć wyjazd z odwiedzinami „Wytwórni Makaronu BIO Babalscy”, która znajduje się również w Pokrzydowie. Dzięki uprzejmości Państwa Babalskich zorganizowano dla pomorskiej grupy pokaz w przetwórni ekologicznej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z budową linii technologicznej do produkcji wyrobów  zbożowych. m.in. mąki, kasz, płatków, makaronów, ale również zobaczyć sad ze starymi odmianami oraz poletka doświadczalne Pana Mieczysława.
Współpraca   z producentami ekologicznymi polegająca nie tylko na wymianie doświadczeń, ale również wiedzy,  z pewnością ma ogromy wkład w rozwój rolnictwa ekologicznego w Polsce.
Dlatego też składamy podziękowania Państwu Babalskim i Kujawsko-Pomorskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Minikowie za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.
Oby takich wspólnych spotkań oraz innych inicjatyw coraz więcej.

 

Opracowała: Agnieszka Jereczek
Zdjęcia:  Alicja Łepek

Ilość wyświetleń artykułu: 1220