Mistrzowie AgroLigi 2018

W Belwederze, w dniu 10 czerwca br., po raz 26. przyznane zostały nagrody AgroLigi – konkursu, w którym wyróżniani są najlepsi rolnicy oraz firmy z sektora rolnego w  Polsce. Podczas uroczystości wyróżniono ponadto 15 rodzinnych gospodarstw rolnych i 14 rolniczych firm.

Konkurs AgroLiga prowadzony jest od 1993 roku, a od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.

W uroczystości w Belwederze brali udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i sekretarz stanu w  MRiRW Tadeusz Romańczuk.

Prezydent RP Andrzej Duda, podczas swojego wystąpienia, podkreślił, że gala AgroLigi to okazja do pokazania światu, jak wygląda dziś polska wieś. „Właśnie polscy rolnicy i  wszyscy ci, którzy wokół rolnictwa pracują, rozwijając swoje gospodarstwa, rozwijając swoje firmy, rozwijając swoje rodziny, swoje domy, ale także, a może przede wszystkim rozwijając tym samym Rzeczpospolitą, działają nieprzerwanie mimo wszystkich trudności, mimo wszystkich przeciwności, których przecież w życiu tak wiele, czasem ze względu na błędy ustawodawcy, czasem ze względu na problemy z urzędnikami, ale czasem po prostu ze względu na kaprysy przyrody, od których przecież rolnictwo niezmiennie, od zarania dziejów, jest uzależnione. Dziękuję Państwu, z całego serca dziękuję za tę niezwykle wytrwałą pracę dla Rzeczypospolitej” – akcentował prezydent Andrzej Duda.  

Tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego Konkursu AgroLiga 2018 w kategorii Rolnicy uzyskał Pan Daniel Wieczorek, zam. Jezierce, gmina Zblewo, powiat starogardzki.

Tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego Konkursu AgroLiga 2018 w kategorii Firma otrzymała FIRMA „TOŁŁOCZKO” prowadzona przez Iwonę i Tomasza Tołoczko w Kruszynie, powiat słupski.  

Nasi laureaci otrzymali z rąk Prezydenta RP osobiste gratulacje i życzenia.

Podczas uroczystości w Ogrodach Prezydenckich naszych przedstawicieli wspierali reprezentanci Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

W trakcie drugiej części gali, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wyróżnionym laureatom wręczone zostały odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i  jednocześnie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego województwa podczas Gali Finałowej Agroligi 2018.

 

Alicja Staciwa
PZDR Słupsk

 

Ilość wyświetleń artykułu: 1203