Mistrzowie Agroligi 2018 województwa pomorskiego

XXI Kaszubska Jesień Rolnicza już za nami, a wraz z nią podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2018.

AgroLiga to konkurs, który upowszechnia pozytywne wzorce, promuje najlepszych rolników i najlepsze firmy pracujące na rzecz rolnictwa. Na szczeblu wojewódzkim konkurs organizowany jest przez ośrodki doradztwa rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i  Stowarzyszenie AgroBiznes Klub.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także: Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Prezes Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

AgroLiga przebiega w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma oraz w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

Kapituła wojewódzka konkursu, złożona z przedstawicieli instytucji rolniczych, spośród zgłoszonych rolników i firm, wyłoniła Mistrzów i Wicemistrzów Województwa Pomorskiego tegorocznej edycji przedsięwzięcia.

W obecności Ryszarda Zarudzkiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicieli władz samorządowych oraz licznie zgromadzonej przed sceną w Lubaniu publiczności ogłoszono wyniki konkursu AgroLiga 2018:

Kategoria Rolnicy:

I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego – Pan Daniel Wieczorek, zam. Jezierce, gmina Zblewo, powiat starogardzki.

II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa Pomorskiego – Państwo Ewa i Bogdan Toporkiewicz z  Dzierzgonia, powiat sztumski.

Kategoria Firma:

I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego – Firma „Tołłoczko” Tomasz Tołoczko, z Kruszyny, gmina Kobylnica, powiat słupski.

II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa Pomorskiego – Firma „FARMSTAR” Sp. z o.o., Żelazno, gmina Choczewo, powiat wejherowski.

W głosowaniu internetowym na „Najpopularniejszego Uczestnika Konkursu AgroLiga 2018” na portalu społecznościowym PODR w Lubaniu, zwycięzcą zostali Państwo Ewa i Bogdan Toporkiewicz z Dzierzgonia w powiecie sztumskim.

Laureaci konkursu otrzymali puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez: Ministerstwo Rolnictwa i  Rozwoju Wsi, Pomorską Izbę Rolniczą, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu,  BGŻ BNP Paribas oraz licznych przedstawicieli samorządów: Starostę Powiatu Starogardzkiego, Starostę Powiatu Sztumskiego, Starostę Powiatu Słupskiego, Burmistrza Dzierzgonia, Wójta Gminy Kobylnica, Wójta Gminy Choczewo oraz Wójta Gminy Zblewo.

Udział w tak prestiżowym konkursie stanowi niewątpliwie źródło ogromnej satysfakcji i radości. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu, a Mistrzom, którzy będą reprezentować województwo pomorskie na szczeblu krajowym życzymy, aby sięgnęli po najwyższe laury.

 Krajowy finał konkursu AgroLiga 2018 odbędzie się w Warszawie w II kwartale 2019 roku.

Agnieszka Moltzan
Sekretarz Kapituły Konkursu

 

Ilość wyświetleń artykułu: 554