Konkurs plastyczny zakończony – relacja z ZOO

W dniu 25 maja 2017 roku w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym odbył się finał konkursu plastycznego pt.: „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.

Organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu był współorganizatorem tego wydarzenia. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu obszarów wiejskich i miał na celu upowszechnianie działań profilaktycznych dotyczących zagrożeń wypadkowych i zdrowotnych występujących w gospodarstwach rolnych.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych dla uczniów klas: I-III szkoły podstawowej, IV-VI szkoły podstawowej, I-III gimnazjum. Do konkursu zgłoszono 351 prac z 54 gmin.

Zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży było bardzo duże. Komisja Wojewódzka, w skład której wchodzili przedstawiciele: Okręgowego Inspektoratu Pracy, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego wyłoniła finalistów w poszczególnych kategoriach.

Dzieci otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a dzięki staraniom Dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego miały okazję zwiedzić ZOO mini kolejką.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie PIP OIP w Gdańsku. https://gdansk.pip.gov.pl/pl/aktualnosci/81786,uroczysty-final-ix-edycji-wojewodzkiego-konkursu-plastycznego-dla-dzieci-z-terenow-wiejskich.html

Ilość wyświetleń artykułu: 949