Konkurs plastyczny „Odpoczywaj na wsi” – znamy laureatów z województwa pomorskiego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na Wsi” zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Celem konkursu jest m. in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez uczniów pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich.

Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, spośród 45 prac nadesłanych przez szkoły podstawowe z województwa pomorskiego, wyłoniła po trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

– I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej,

– II grupa – klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Wybór był bardzo trudny, ponieważ autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, talentem i starannością w wykonywaniu swoich prac.

Do etapu ogólnokrajowego zakwalifikowały się następujące prace uczniów pomorskich szkół podstawowych:

  • I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej

I miejsce – Józef, kl. II, Szkoła Podstawowa im. Ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach,

 

II miejsce – Hanna, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 79, ul. Kołobrzeska 49 w Gdańsku,

 

III miejsce – Bartek, kl. II, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku.

  • II grupa – klasy IV-VIII szkoły podstawowej

I miejsce –  Anna, kl. VI, Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie,

 

II miejsce – Natalia, kl. VI, Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa w Sopocie,

 

III miejsce – Marika, kl. VII, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciekocinie.

Za wszystkie nadesłane prace serdecznie dziękujemy i trzymamy kciuki za laureatów i ich udany udział w ogólnokrajowym etapie konkursu!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu zostaną opublikowane do 4 listopada 2019 r. na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na portalu gov.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl.

Ilość wyświetleń artykułu: 1938