Konferencja pt.: ,,Motywacja i chęć do działania, czyli jak znaleźć w sobie energię i siłę, by realizować swoje plany i marzenia”.

W dniu 13 marca br. w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Oddział w Starym Polu odbyła się konferencja pt.: ,,Motywacja i chęć do działania, czyli jak znaleźć w sobie energię i siłę, by realizować swoje plany i marzenia”.

W pierwszej części konferencji Jarosław Bień (wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, doradca zawodowy i biznesowy, dyplomowany coach) przeprowadził wykład na temat: ,,Motywacja i chęć do działania, czyli jak znaleźć w sobie energię i siłę, by realizować swoje plany i marzenia”. Przekazał uczestnikom konferencji jak się skutecznie motywować oraz że motywacja to ogromna siła, która pcha Cię w określonym kierunku, wyznaczonym przez Twoje pragnienia i potrzeby. Posiadasz taką siłę w swoim umyśle, bo procesy motywacyjne dokładnie tam mają swój początek. Zazwyczaj jednak jest tak, że po prostu… nie chce Ci się. Chciałbyś coś zmienić, ale nie do końca wiesz, co i jak tego dokonać. Zauważyłeś także zapewne, że dużo zależy od tego pierwszego kroku. Kiedy już zaczniesz, z każdym kolejnym razem jest lepiej. Podczas swego wystąpienia Jarosław Bień starał się odpowiedzieć uczestnikom na następujące pytania: Jak się skutecznie motywować? Skąd czerpać siłę do podejmowania wyzwań? Jak powinien wyglądać dobry plan? Co zrobić, by osiągać założone cele? Najważniejszy pierwszy krok, czyli co zrobić po tym wystąpieniu? Wykładowca podsumował swój wykład tezą, że niezależnie od wielkości i rodzaju Twoich pragnień, potrzebujesz motywacji na drodze do ich zrealizowania. Postaw sobie zatem jasno określony cel i dąż do niego. Pamiętaj koniecznie o pozytywnym nastawieniu i o tym, że jesteś jedyną i najodpowiedniejszą osobą, która może Cię zaprowadzić do spełnienia Twoich marzeń. Bo wszystko to, co jesteś sobie w stanie wyobrazić, może się także spełnić.

Drugi wykład wygłosił Jakub Gossa (właściciel Stadniny Koni i Pensjonatu Iskra, współzałożyciel Spółdzielni Socjalnej ISKRA w Sztumskiej Wsi), który przedstawił w jaki sposób spełnił swoje marzenia, jakie plany ma na przyszłość, jak samorealizuje się mieszkając na obrzeżach małej miejscowości. Zachęcał uczestników do podejmowania jakichkolwiek działań, by marzenia stały się rzeczywistością. Mówił, że wszelkie zmiany należy wprowadzać stopniowo, ale systematycznie i z planem. Swoje wystąpienie oparł o własne doświadczenia. Wystąpienie było bardzo inspirujące i motywujące.

Na koniec konferencji ofertę coachingu przedstawiła Joanna Kuczewska z firmy Jak do celu (www.jakdocelu.pl). W ramach krótkiego wystąpienia odbył się konkurs dla ambitnych: ,,Pewność siebie jako źródło motywacji”.

W konferencji uczestniczyło 97 osób.

 

Agnieszka Rojewska i Alina Ciesielska

 

 

Ilość wyświetleń artykułu: 456