II Kiermasz Produktów Ekologicznych w Lubaniu

W dniach 16-17 września 2017 r. w Lubaniu podczas Kaszubskiej Jesieni Rolniczej połączonej z Dożynkami Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma odbył się KIERMASZ PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH.

Na straganach można było nabyć produkty ekologiczne od lokalnych certyfikowanych  rolników ekologicznych. Odwiedzający imprezę mogli kupić m.in. ekologiczne warzywa: buraki, cukinię, dynię, ziemniaki, sałaty, zioła, jak również jajka, konfiturę z ekologicznych truskawek kaszubskich, z porzeczki czarnej, z malin, sok z aronii, dereń, pomidory, paprykę, maliny, przetwory i inne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się suszone kwiaty ekologicznej lawendy oraz wyroby zielarskie, np. woda kwiatowa czy syrop z kwiatów lawendy.

Dodatkowo przy kiermaszu znajdowało się stoisko informacyjne z ulotkami o rolnictwie ekologicznym i certyfikacji gospodarstwa. Można było się dowiedzieć co trzeba zrobić, aby uzyskać status rolnika ekologicznego oraz jakie wiążą się z tym formalności. Odbyła się również prezentacja niektórych preparatów dopuszczonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Kiermasz produktów ekologicznych cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kupujących produkty ekologiczne, ale również wśród osób zainteresowanych rolnictwem ekologicznym. Wystawiający się producenci zgodnie zauważyli rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi wśród kupujących, ale również wzrost  świadomości konsumentów.

Dlatego też Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu pragnie kontynuować i rozwijać tę inicjatywę podczas kolejnych jesiennych targów.

 

 

Przygotowała: Agnieszka Jereczek

 

Ilość wyświetleń artykułu: 855