Finał XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”

W dniu 4 lipca 2017 roku w Rezydencji Belweder w Warszawie odbyła się gala finałowa XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”. Patronat Honorowy nad XVII edycją konkursu „Sposób na Sukces” sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej- Andrzej Duda.

Przedsięwzięcia wyłonione w XVII edycji konkursu „Sposób na Sukces” stanowią znakomity przykład efektywnego wykorzystywania środków finansowych pozyskiwanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy gości powitała Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska – doradca Prezydenta ds. Wsi i Rolnictwa, która wręczyła nagrodzonym imienne listy gratulacyjne od Prezydenta.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi gości powitał Pan Jacek Bogucki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pan Jacek Węsierski – Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w swoim wystąpieniu podziękował współorganizatorom, sponsorom i partnerom konkursu za wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz zadeklarował, że inicjatywa jaką jest konkurs będzie kontynuowana.

W tegorocznej edycji konkursu Rada Programowa wyłoniła 16 finalistów, w tym:

  • 14 laureatów w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
  • 2 przedsięwzięcia uhonorowano wyróżnieniem.

Wśród finalistów znalazły się firmy zgłoszone przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu:

I MIEJSCE
W KATEGORII RODZINNEJ
Firma Handlowo Usługowa Marylla w Chmielnie ul. Wichrowe Wzgórze 13.
tytuł projektu: „Budowa obiektu wypoczynkowego przystosowanego dla uczestników wczasów zdrowotnych”.

III MIEJSCE
W KATEGORII INICJATYWY NA RZECZ ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH
Fundacja „Wróć” Maciej Włodarski Jantar ul. Gdańska 1
tytuł projektu: „Utworzenie Centrum Rekreacji Rodzinnej – jako miejsca kształtującego umiejętności psychoruchowe osób niepełnosprawnych”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia – CDR Brwinów

Ilość wyświetleń artykułu: 1272