Dzień Ziemniaka – Lubań

DZIEŃ ZIEMNIAKA

 

W dniu 5 września 2017 roku o godzinie 10.00 w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu jak co roku odbędzie się pokaz „Dzień ziemniaka”.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli obejrzeć kolekcję 40 odmian ziemniaka z różnych grup wczesności na poletkach demonstracyjnych i zaobserwować różnice w wyglądzie bulw określonych odmian ziemniaka.

Będzie również możliwość zamówienia bezpośrednio u producentów odmiany najlepszej dla gospodarstwa, która jest w aktualnej ofercie na 2018 rok.

Doświadczenia prowadzone są w układzie bloków losowanych w identyczny  sposób dla wszystkich odmian tj. stosowano takie samo nawożenie, uprawę i ochronę. Na poletkach uczestnicy będą  mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat każdej odmiany.

Tego typu spotkania dają rolnikom możliwość zapoznania się z dużą ilością odmian ziemniaków uprawianych w tym samym miejscu i porównać ich specyficzne cechy odmianowe.

 

Szczegółowych informacji udziela:

Grzegorz Manowski – specjalista ds. technologii produkcji roślin okopowych i strączkowych oraz użytków zielonych, tel. 58/ 326-39-51

Zapraszamy