Dzień Pola 27.06.2019 Stare Pole

 

Stare Pole – Dzień Pola 2019 w KSC S.A.

„Mnie tu nie mogło nie być” powiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas otwarcia siedemnastej edycji imprezy pod nazwą Dzień Pola KSC S.A. Wydarzenie to, będące świętem plantatorów i pracowników Krajowej Spółki Cukrowej, organizowane jest co roku w innym Oddziale.

Tym razem impreza odbyła się na terenie działania Oddziału „Cukrownia Malbork”, na polach Pana Wiesława Szpury oraz na terenie Oddziału PODR w Starym Polu i przy naszej współpracy. Uczestniczyli w niej plantatorzy i goście z całej Polski, w tym przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, Zarząd i pracownicy KSC S.A. oraz spółek zależnych, organizacje związkowe.

Po uroczystym otwarciu i wręczeniu nagród najlepszym plantatorom, szef resortu rolnictwa w asyście organizatorów i gości przeszli na poletka i teren wystawowy, na którym swoje oferty prezentowało ponad 50 firm współpracujących na co dzień z plantatorami buraka cukrowego, w tym: firmy nasienne, chemiczne i nawozowe, producenci maszyn rolniczych oraz banki i inne instytucje okołorolnicze. Na poletkach można było zobaczyć i porównać kilkadziesiąt odmian buraka cukrowego, programy ochrony herbicydowej różnych firm, nawożenie oraz wystawę maszyn. Była też okazja do skorzystania ze specjalistycznych porad ekspertów dotyczących uprawy buraku cukrowego.

Chętni mogli poznać produkty marek „Polski Cukier” oraz „Polskie Przetwory”, jak i szeroką ofertę Spółek Grupy Kapitałowej KSC S.A.: Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A., Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o.

Organizatorzy, jako że była to impreza rodzinna, przygotowali również  wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Część z nich nawiązywała do historii Malborka – były to między innymi historyczne rekonstrukcje i konkursy. Tradycyjnie też dla chętnych była wata cukrowa z „Polskiego Cukru” i szarlotka przygotowana m.in. z jabłek z Zakładu „Polskie Przetwory” we Włocławku.

Organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło ponad 1800 osób.

 

 

 

 

Ilość wyświetleń artykułu: 786