28 Targi Kwiatowe w Słupsku – Fotorelacja

TARGI  KWIATOWE  w Słupsku

 

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Słupsku w  dniach 11-12 maja był po raz kolejny organizatorem targów ogrodniczych. Tym razem   majowy asortyment nastawiony był  typowo na kwiaty. Najbardziej popularne były niezmiennie pelargonie, surfinie. Targi Kwiatowe w Słupsku to raj dla miłośników zieleni a także miejsce gdzie każdy może czerpać inspiracje oraz pomysły na aranżację ogrodów i działek przydomowych.

Bogatą ofertę ziół oferowały stoiska Pana Leszka Garło z Ustki, Marka Siudy z Bartoszylasu oraz Antoniego Bąka z Gryfina. Pasjonaci zielarstwa chętnie opowiadali o właściwościach zdrowotnych poszczególnych roślin.

Nie brakowało też hodowców ryb ozdobnych którzy oferowali również kompleksowe usługi w postaci wykonywania oczek wodnych wraz z projektowaniem, wyposażeniem i doradztwem.

Bardzo liczną grupę wystawców stanowili producenci i handlowcy oferujący cebule kwiatowe.

Jak zawsze na targach nie zabrakło stoisk kulinarnych, wyrobami mięsnymi produkowanymi w sposób tradycyjny, pieczywem regionalnym i słodyczami.

Na zwiedzających czekała  bogata oferta produktów pszczelarskich pochodzących wyłącznie z polskich pasiek.

Podczas targów dużym zainteresowaniem cieszył się Pokaz pn.” Walory odżywcze i zdrowotne produktów pszczelich”. Zwiedzający mieli możliwość porównania smaku    miodu lipowego, gryczanego, akacjowego, rzepakowego, słonecznikowego oraz spadziowego. Informacji o walorach zdrowotnych oraz doradztwa w tej dziedzinie udzielał specjalista oddziału w Lubaniu –Eugeniusz Dańczak, który od lat prowadzi własną pasiekę. Po ilości pytań można sądzić iż pokaz cieszył się ogromnym zaciekawieniem.

Tradycyjnie w punkcie doradczym porad udzielali specjaliści naszego Oddziału a w sąsiedztwie pracownicy Koszalińskiej Stacji Chemiczno-Rolniczej, dokonywali analizy próbek gleby dostarczanej przez rolników, działkowiczów i właścicieli ogródków przydomowych.

W niedzielę ogłoszono również wyniki konkursów na „Najciekawsze stoisko targowe”, ”Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”  oraz konkursu plastycznego  „Mój świat, moje miasto, moja gmina”.

Finalistami konkursu plastycznego dla dzieci „Mój świat, moje miasto, moja gmina” zostali:

  • I miejsce Gabriela Bloch
  • II miejsce Miłosz Szymański z
  • III miejsce Hania Rek

wyróżnienia:

  • Hania Ramult
  • Oliwia Dubiel
  • Karolina Bosiacka

 

Sponsorami nagród byli:

Starostwo Słupskie, Urząd Gminy Słupsk, Firma Tuperware, PODR w Lubaniu.

 

Wszyscy autorzy prac, którzy zajęli I – III miejsca i wyróżnienia otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, 

Za najciekawsze stoisko targowe komisja konkursowa uznała Gospodarstwo Ogrodnicze Pana Marka Siudy z Bartoszylasu. Laureat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz puchar ufundowany przez Dyrektora PODR w Lubaniu

Według licznych zasłyszanych opinii był to udany weekend dla wszystkich przybyłych na naszą imprezę. Następne Targi, na które już teraz serdecznie zapraszamy odbędą się 28-29 września  2019 roku.

 

Alicja Staciwa

 

Ilość wyświetleń artykułu: 1401